وبسایت دکتر مرعشی زاده

در این مقاله مطالعه می کنید:

علائم شما ممکن است مربوط به بیماری های مختلفی مانند اضطراب و یا شرایط قلبی خاص باشند. اگر نگران  هستید علائم خود را پیگیری کنید و با پزشک تماس بگیرید. شرایط پزشکی بسیاری وجود دارند که مربوط به علائم و نشانه ها می شوند که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره شده است:

فیبریلاسیون دهلیزی

یک ناهنجاری در ریتم قلب است که شامل ضربان نامنظم و اغلب سریع قلب می شود. علائم این شرایط ممکن است شامل تپش قلب، سرگیجه، غش کردن، خستگی، تنگی نفس و درد قفسه سینه شود. درمان فیبریلاسیون دهلیزی شامل داروها یا رویکردهایی مانند کاردیوورژن یا ابلیشن می شود، که برای طبیعی کردن ضربان قلب انجام می شوند.

فیبریلاسیون دهلیزی

اختلال پانیک

حملات پانیک، احساس ناگهانی وحشت می باشد که بدون هیچ هشداری رخ می دهد. این حملات دوره ای ممکن است در هر زمانی، حتی در خواب رخ دهند. فردی که حمله ی پانیک را تجربه می کند، ممکن است تصور کند که در معرض حمله قلبی یا مرگ قریب الوقوع قرار دارد. ترس و وحشتی که فرد در طول حمله ی پانیک تجربه می کند، متناسب با وضعیت واقعی نیست و ممکن است با وقایع اطراف مرتبط نباشد. بسیاری از افراد مبتلا به حملات پانیک، از علائم زیر را تجربه می کنند: ضربان قلب کوبنده، غش کردن، سرگیجه، بی حسی یا مورمور در انگشتان و دستان، لرز، درد های قفسه سینه، مشکل در تنفس و احساس از دست دادن کنترل. برای حملات پانیک چندین نوع درمان وجود دارد.

اضطراب

اضطراب، نوعی احساس وحشت و ترس می باشد که مشخصه ی آن علائمی همچون مشکل در تمرکز، سردرد، مشکلات خواب و کج خلقی می باشد. اختلالات اضطراب، بیماری های جدی هستند که تقریباً حدود 19 میلیون بزرگسال آمریکایی را درگیر می کنند. درمان اضطراب ممکن است شامل دارو و روان درمانی باشد.

پدیده رینود

مشخصه ی پدیده ی رینود، تغییر رنگ سه مرحله ای انگشتان از قرمز به آبی کم رنگ می باشد، که بیشتر اوقات پس از قرار گرفتن در معرض سرما رخ می دهد. علت این شرایط که در اثر گرفتگی رگ های خونی رخ می دهد، ناشناخته است. علائم پدیده ی رینود به شدت، دفعات و مدت زمان گرفتگی رگ های خونی بستگی دارد. درمان شامل حفاظت از انگشتان دست، دارو و دوری از استرس های عاطفی، سیگار کشیدن، دمای سرد و ابزارهایی است که دست ها را به ارتعاش در می آورد.

تمام افراد باید از طریق اقداماتی از قبیل در پیش گرفتن سبک زندگی سالم، روش های پیشگیرانه، دنبال کردن یک رژیم غذایی و ورزش منظم، مسئولیت سلامتی خود را به عهده بگیرند. همچنین، شناخت علائم و و آموزش دیدن در زمینه ی این شرایط، بخش مهمی از یک زندگی سالم می باشد.

موضوعات مرتبط

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
درحال دریافت اطلاعات

رزرو وقت ملاقات

پرسش از دکتر

تماس با مطب

مشاوره تلفنی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

نیاز به راهنمایی دارید؟ به سادگی سوالات خود را از دکتر بپرسید.
پرسش از دکتر